Forum
2016-03-03 20:00:02

W pracy mam możliwość wykupienia cateringu dietycznego. Wszystko w ramach tzw. pomocy socjalnej. Czy ktoś z Was próbował kiedyś cateringu? Mogę wybrać zestaw posiłków o wartości do 2500 kcal. W tej chwili zastanawiam się czy jest sens wydawać na to kasę. Drogie to nie jest a w zamian dostaję trzy posiłki. Jasne że można to zrobić samemu, ale taki catering dietetyczny oszczędza czas! Z drugiej strony kiedy sam coś przygotowuję to mam pewność produktów etc. Co o tym sądzicie?

2016-03-06 22:56:55

Wszystko zależy od tego jakie posiłki będziesz miał do dyspozycji. Sama idea jest bardzo dobra, ale jeśli żarcie marne to nie warto się w to pakować. Ziemniaki i pulpet to nie catering dietetyczny:)

2016-03-08 20:41:13

Wiesz, ja przez jakiś czas dorabiałem w pewnej firmie cateringowej i wiem od zaplecza jak to wygląda. W moim przypadku wyglądało źle. Tzn jedzenie samo w sobie nie jest złe, ale jeśli chcesz sobie z tego zrobić diete na masę i redukcję to może być problem.

2016-03-09 20:39:35

Nie no w tym przypadku jest tak, że firma przywozi posiłki o z góry wybranej kaloryczności. Oczywiście wszystko jest podzielone na kilka porcji. Przykładowe drugie śniadanie to gaspacho, obiad to udka ze śliwkami, do tego warzywa i kasza jaglana. Zatem brzmi całkiem przyzwoicie.

2016-03-13 23:19:13

Ciężko ocenić na podstawie dwóch potraw, ale jak dla sportowca to może być trochę za mało.

2016-03-14 22:51:19

Musze niestety sprowadzić Cię na ziemię. Chyba nie zdajesz sobie sprawy, że to masowo produkowane jedzenie z cateringu to najczęściej odpadki. Ich wartość odżywcza jest zatem marna. Porządny catering dietetyczny to nie jest tania zabawa. A tutaj mi to wygląda na stołówkowe obiady. Może i smaczne, różnorodne, ale średnio zdrowe.

2016-03-15 18:32:04

Jak już wspomniałem pracowałem kiedyś w tego typu firmie i musze przyznać, że te produkty nie sa złe. Na pewno nie były to śmieci. Niemniej jednak tego typu catering nie jest dobrym pomysłem na dietę na masę lub redukcję.

2016-03-16 07:56:02

Ty masz swoje racje a ja mam swoje. Taka masówka nigdy nie jest zdrowa.

2016-03-16 08:03:04

Z ta masówką to się nie zgodzę. W tym przypadku catering to koszt ok. 50-60 zł dziennie. Pracodawca zaproponował dopłatę do tych posiłków dlatego też się tym zainteresowałem. Wiem, że taki catering nigdy nie zastąpi domowego żarcia, ale ja nie zawsze mam czas aby gotować samemu.

2016-03-17 08:06:41

Jeżeli catering dietetyczny jest prawidłowo skomponowany, to oczywiście może pomóc w osiągnięciu efektów. Problem w tym, że większość firm tego typu kompletnie nie potrafi komponować posiłków. Na obiad podaje jakąś kaszkę z sokiem a na kolacje pakuje węgle... Gdzie tu sens i logika???