Forum
Jak rozwinąć mięśnie nóg jeżdżąc na rowerze?
2016-02-18 22:12:26

Jako że wiosna zbliża się dużymi krokami chciałbym poruszyć temat jazdy na rowerze. W tej chwili 4 razy w tygodniu robię siłownię w tym 1 dzień przeznaczam na nogi. Dodatkowo 1-2 razy w tygodniu jeżdżę na rowerze. I tutaj mam pewne pytanie. W tej chwili priorytetem są dla mnie nogi. W jaki sposób mam jeździć żeby rozwinąć mięśnie nóg? W tej chwili mam dosyć chude nogi i nie chce ich jeszcze bardziej wyszczuplić...

2016-02-19 19:40:28

Raczej nie przypakujesz nóg sama jazdą na rowerku. To możesz robić rekreacyjnie, ale siłka to podstawa.

2016-02-21 13:19:40

Bzdury opowiadasz! Jazda na rowerze to przecież wysiłek dla mięśni. A ten prowadzi do ich rozwoju. W szczególności jeśli ktoś ma słabo umięśnione nogi. W późniejszym czasie zapewne konieczne będzie wprowadzenie dodatkowego treningu nóg. Co do Twojego pytania to TAK, można jeździć na rowerze bardziej "siłowo". Najlepszym tego przykładem są interwały. Jazda ze stała prędkością przerywana krótkimi odcinkami pokonywanymi z maksymalną prędkością. Ewentualnie możesz zrobić sobie taką rowerowa tabatę. 20 sek sprintu, 10 sek odpoczynku.

2016-02-21 22:05:30

Dobrym rozwiązaniem jest też jazda na maxa pod górkę. Potrafi wymęczyc jak nic innego. Także w formie interwałów.

2016-02-23 18:58:28

No dobra, niech Wam będzie. Ale tym sposobem i tak zbudujecie co najwyżej czworogłowe i łydki. a zajmie to pewnie z 10 lat. Rzeczywiście efektywność imponująca.

2016-02-23 19:03:13

Cholera, znów nie mogę się z Toba zgodzic radoslaww...Ty to masz dzisiaj niefart:) Podcas jazdy na rowerze pracują jeszcze dwugłowe ud oraz posladki. Ruch nogi podczas pedałowania jest analogiczny jak przy wchodzeniu po schodach. Dzięki regulacji siodełka można oddziaływać na określone partie mięśni nóg. Jazda na rowerze znacząco wzmacnia więzadła oraz ścięgna.

2016-02-25 20:02:32

Imponującej masy mięśniowej to na rowerze nie da się zbudowac. Można jednak ładnie wyrzeźbić mięśnie nóg.

2016-02-26 18:23:31

Jeżdżąc na rowerze trudno zbudowac mase. Wiadomo, jeśli ktoś ma chude nogi to ładnie może je wymodelować własnie jazda na rowerze. Niestety efektu kulturystycznego nie da się w ten sposób osiągnąć. Kwestia tego kto ma jakie priorytety.

2016-03-02 17:29:07

Powiem tak...obwodów rzędu 80 cm na udzie to sie nie da za cholere zrobić. Ale już 60 cm przy wykorzystaniu roweru jest jak najbardziej realne.

2016-03-03 19:59:07

Jeżeli jest to nowy bodziec to rzeczywiście na rowerku można zrobić dodatkowa masę. Jeżeli już jeździsz od jakiegoś czasu to zastanów się nad włączeniem treningu na siłowni.