Forum
Dlaczego ludzie jedzą/lubią niezdrowe rzeczy?
2016-01-19 20:56:48

Jak myślicie czemu ludzie spożywają ciągle niezdrowe pożywienie i nie potrafią tego zmienić?

2016-01-20 07:52:53

Myślę że dlatego poniewaz jest smaczne ? dajmy na to czekoladowy tort ... polany czekoladą .... aż sama myśl z rana (a jestem po śniadaniu) powoduje że ślinka cieknie :) a fryteczki, chipsy, popcorn do meczu ... to się chrupie samo ... hehe

A tak na serio nie ma pożywienia które można określić "zdrowe" / "nie zdrowe". Mówi się że oliwa z oliwek jest zdrowa ... ale czy jak wypijesz jej litr naraz to Ci wyjdzie na zdrowie ? NIE SĄDZĘ ... tak samo jest z chipsami - jak zjesz 30 g jak Ci sugeruje producent i pisze na opakowaniu to czy to niezdrowe ? NIE SĄDZE ...

Z drugiej strony pewnie mi zarzucisz że to niezdrowe i koniec bo tak w TV mówią - zjedz owoce ... ale jeżeli zjem ich za dużo to podniesie mi się indeks glikemiczny a przecież cukier to biała śmierc ...

Reasumując nie ważne czy coś jest uznane ogólnie za zdrowe czy nie - wazna jest dobrze zbilansowana dieta a nie wytyczne z serii JUNK FOOD itd.

2016-01-20 20:25:23

Moim zdaniem to po prostu szybki żarcie. Bez gotowania, bez tracenia czasu i myślenia. Wyciągasz z pudełka, wrzucasz do mikrofalówki i voila...

2016-01-21 21:25:22

Też jestem podobnego zdania. Fast foody to szybkie jedzenie, które nie wymaga zbyt wiele zachodu. Zwalnia nas z obowiązku gotowania. Ale coś za coś...

2016-01-22 21:25:19

Śmieciowe żarcie jemy także...z nudów. Nie mamy co robić więc wciągamy jakieś chipsy popijając colą.

2016-01-26 15:23:26

Hmmmm, przyznam szczerze że nigdy nie jadłem z nudów i jakoś sobie tego nie wyobrażam za bardzo. Jedzenie to nie jest bezmyślne wypełnianie wolnego czasu...

2016-01-29 20:30:17

Moim zdaniem śmieciowe żarcie jemy ze względu na jego smak. Te śmieci są po prostu smaczne. Tego wybornego smaku nie jesteśmy w stanie powtórzyć w domu więc ponownie jedziemy do Maca lub KFC

2016-01-30 21:45:52

Dużą rolę odgrywa tu zapewne stres! Negatywne emocje powodują spadek poziomu glukozy. Chcąc szybko podnieść ten poziom sięgamy po słodycze. I to jest niestety błąd.

2016-01-30 22:18:09

W pełni zgadzam się z Tobą January. Jeśli ktoś nie radzi sobie ze stresem to pierwszym sposobem na odreagowanie jest sięgnięcie po coś do lodówki.

2016-01-31 21:25:43

No tak, tylko my głupi w stresie sięgamy po ciężary:D