Baza wiedzy
Muscle's Boss - Czy kulturyści naprawdę są lepszymi kochankami ?
Czy kulturyści naprawdę są lepszymi kochankami ?
Panuje obiegowa opinia, że kulturyści są doskonałymi kochankami. Albo raczej, że ćwiczenia na siłowni znacznie poprawiają nasze zdolności w tym temacie. W tym miejscu wypada sobie zadać pytanie dlaczego tak się dzieje? Wszystko zależy od połączenia budowy ciała, fizjologii oraz oczywiście psychologii. Te trzy element z pewnością są w stanie zagwarantować idealny seks.

Posągowe ciało
Budowa naszego ciała w dosyć oczywisty sposób wpływa na udane życie intymne. Dlaczego? Regularne treningi kształtują piękne ciało, które tym samym staje się bardziej pociągające dla naszej partnerki. Budowa ciała nie tylko zwiększa naszą atrakcyjność ale także buduje wysoką samoocenę. Idealne proporcje sprawiają, że czujemy się pewniej i śmielej. Efekt wizualny ma także niebagatelny wpływ na naszą partnerkę. Przede wszystkim dlatego, że pobudza wydzielanie oksytocyny, estrogenu a także wzmaga przepływ krwi do organów płciowych. Strona wizualna partnera nie jest najważniejsza, ale odgrywa znaczącą rolę w każdym związku. Zdajemy sobie sprawę, że najważniejsze są wszakże uczucia, ale idealna sylwetka z pewnością nie zaszkodzi a tylko pomoże.

Coś o fizjologii
Wspominaliśmy już o hormonach i pobudzonym przepływie krwi jako oczywistych reakcjach na pociągające, dobrze zbudowane ciało. Te elementy prowadzą nas do tematu fizjologii ciała ludzkiego. Chyba wszyscy zdajemy sobie sprawę jak wielką wagę odgrywają w tym przypadku hormony. A co ma do tego kulturystyka i ćwiczenia? Każda aktywność fizyczna pobudza nasze ciało i tym samym powoduje zwiększoną produkcję testosteronu. A ten jak wiemy ma bardzo duży wpływ na naszą aktywność seksualną. Nikt z nas nie ma z góry określonego poziomu testosteronu. Jest to swego rodzaju zmienna, która zależy od wielu czynników. Między innymi od wieku czy też trybu życia. Dlatego też tak ważne są, obok samych ćwiczeń, również np. suplementy jakie stosujemy. Odżywka białkowa z pewnością nie wpłynie negatywnie na gospodarkę hormonalną naszego organizmu ale już różnego rodzaju sterydy mogą w dłuższej perspektywie przynieść opłakane rezultaty.

Rys psychologiczny
Piękne ciało to większa pewność siebie. O tym wspominaliśmy na początku naszych rozważań. Ale regularne ćwiczenia i uprawianie sportu kształtują charakter. Ćwiczenia wzmacniają także naszą głowę. A przecież wszyscy zdajemy sobie sprawę, że właśnie w głowie zaczynają się nasze sukcesy jak i niepowodzenia. Problemy z seksem wynikają w równym stopniu z kłopotów fizjologicznych jak i psychologicznych. Ćwiczenia pomagają nam przezwyciężyć i jedne i drugie. Większa pewność siebie, poczucie własnej wartości czy też świadomość atutów własnego ciała sprawia, że jesteśmy w łóżku bardziej swobodni, śmiali i pewni tego co robimy i co możemy dać naszej partnerce.

Kulturystyka to nie tylko dbałość o swoje ciało. Rzeczywiście wiele osób uprawia kulturystykę właśnie z tego powodu. Chcą wyrzeźbić posągowe ciało albo dla własnej satysfakcji lub też z chęci pokazania się w zawodach. Wysiłek fizyczny ma jednak dużo bardziej kompleksowy i wszechstronny wpływ na nasze ciało i umysł. Dzięki regularnemu treningowi możemy znacznie podnieść jakość naszego życia i to w wielu jego aspektach.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

poprzednie następne