Baza wiedzy
Muscle's Boss - Uwodzenie – 6 żelaznych zasad
Uwodzenie – 6 żelaznych zasad
Uwodzenie nie jest prostym zadaniem – rzeczywiście w tym stwierdzeniu jest sporo racji. Nie odnosi się ono oczywiście do wszystkich ludzi. Są osoby, którym kontakty z płcią przeciwną nie sprawiają najmniejszych problemów. Dla osób tych flirt jest czymś naturalnym i spontanicznym. Duża część osób ma jednak pewne problemy z uwodzeniem płci przeciwnej. Co należy zmienić? O czym bezwzględnie trzeba pamiętać? Poniższe wskazówki będą rodzajem mapy, która doprowadzi Was do upragnionego celu.

Tonący brzytwy się chwyta
Każdy człowiek jest tak skonstruowany, że na dłuższą metę nie potrafi być sam. Mamy potrzebę bycia w związku. Chcemy obdarowywać uczuciem ale także takie samo uczucie otrzymywać w zamian. To dosyć naturalne ale jednocześnie niebezpieczne. Życie w samotności sprawia, że mamy tendencje do chwytania każdej okazji aby tylko być z kimś. Oczywiście jest to jakaś metoda zabicia samotności ale czy aby na pewno skuteczna recepta na stworzenie trwałej relacji? Chcesz uwodzić? Bądź wybredny. Szukaj, zastanawiaj się i przede wszystkim nie angażuj się w uczucie z pierwszą napotkaną osobą tylko dlatego, że nie chcesz być sam. To bardzo wygodne ale równie szybko zacznie w sposób negatywny wpływać na relacje między Wami.

Bądź sobą
W gruncie rzeczy o tej zasadzie nie trzeba by nawet przypominać. Niestety wiele osób się do niej nie stosuje. Dlaczego? Flirtując z kobietą i próbując ją uwieść chcemy za wszelką cenę przedstawić się w jak najlepszym świetle. Oczywiście powinniśmy pokazywać swoje zalety i dobre cechy. Przecież nie będziemy od razu przyznawać się do chrapania czy też nadużywania piwa. Niemniej jednak nie można przesadzać także w drugą stronę. Nowo poznaną osobę bardzo łatwo zauroczyć takim idealnym obrazkiem. W takiej sytuacji uwodzenie to będzie dla nas przysłowiowa bułka z masłem. Niestety bardzo szybko zderzymy się z pytaniem co dalej? Przecież relacja z drugą osobą nie może być wiecznym flirtem. W końcu będziecie chcieli zacieśnić Waszą znajomość i wtedy...druga osoba może przeżyć prawdziwy szok. Czy tego chcecie? Jeśli nie to pamiętajcie o umiejętności zaprezentowania się ale w sposób obiektywny.

Podrywaj
Cechą jaką mógłbyś określić siebie jest nieśmiałość? Musisz to natychmiast zmienić! Oczywiście osoby nieśmiałe także są w pewien sposób uroczy ale uwodzenie wymaga pewności siebie. Aby zainteresować drugą osobę musimy przejąć inicjatywę. Czekając aż wydarzy się cud możemy nie znaleźć tej idealnej osoby, która okaże się naszą drugą połówką. Uważasz, że kobiety nie lubią być podrywane? Wydaje Ci się, że to zbyt nachalne? Jesteś w wielkim błędzie. Kobiety uwielbiają być adorowane. W przypadku mężczyzn sytuacja wygląda analogicznie. Jakkolwiek w przypadku mężczyzn ten podryw może mieć dosyć prostą i bezpośrednią formę to kobiety o wiele bardziej wolą inteligentny i wysmakowany sposób adorowania ich. Nie bójcie się podrywać ponieważ jest to nieodłączny element uwodzenia. Pamiętajcie jednak o zachowaniu umiaru aby nie narazić się na śmieszność i nie uzyskać odwrotnego efektu.

Seks – temat tabu?
Jaki jest najbardziej skuteczny sposób uwiedzenia faceta? Zaciągnięcie go do łóżka. Być może ta teza jest dużym uproszczeniem ale mężczyźni bardzo łatwo poddają się instynktom. Dlatego też w wielu przypadkach skuteczne uwodzenie można osiągnąć po prostu przez bezpośrednie podejście do tej kwestii. Oczywiście pod warunkiem, że także drugiej stronie nie sprawi to problemu. Czy inaczej jest w przypadku kobiet? Bardzo często mężczyźni unikają jak ognia tematu seksu na początku znajomości. Boją się, że to może wystraszyć kobietę. Nie jest to jednak prawdą. Przecież kobiety potrzebują seksu w tej samej mierze co mężczyźni. Unikając na siłę tematu seksu czy też uciekanie w sytuacji kiedy mogłoby dojść do zbliżenia zapewne przyniesie odwrotny efekt. Kobieta stwierdzi, że nie jest dla mężczyzny atrakcyjna a to oznacza raczej powolny koniec naszych szans na jakikolwiek związek.

Druga szansa
Bardzo wiele mówi się o tym jak ważne jest pierwsze wrażenie. To ono w dużym stopniu decyduje o odbiorze przez naszego rozmówcę/rozmówczynię. Niestety nie każdy posiada tą rzadką umiejętność robienia dobrego „pierwszego wrażenia”. Czy takie osoby są skazane na samotność? Oczywiście, że nie. Nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę ale warto to podkreślić, że zawsze dostajemy drugą szansę. Szczególnie mocno można to zaobserwować w przypadku kobiet. Jesteś załamany po Waszym pierwszym spotkaniu? Uważasz, że skompromitowałeś się i wygłupiłeś? Nie przejmuj się! Na pewno dostaniesz drugą szansę. Może to trochę potrwać ale z pewnością będziesz jeszcze miał okazję się wykazać. Warto jednak pamiętać, że w tym przypadku zasada „do trzech razy sztuka” raczej nie obowiązuje.

Powinienem czy chcę?
Spotykając się z drugą osobą musimy jak ognia unikać słowa „powinienem/powinnam”. Związek to nie praca. To przyjemność, spontaniczność i coś niepowtarzalnego. Jeżeli spotykasz się z drugą osobą w przeświadczeniu, że powinieneś to jest to ogromny błąd. Jeżeli robisz coś dlatego, że powinieneś to najwyższa pora zmienić podejście. Uczucie nie jest obowiązkiem. Do miłości nikogo nie można zmusić. Jeżeli flirtujesz z drugą osobą, uwodzisz ją a gdzieś z tyłu głowy krążą Ci myśli co powinieneś a czego nie to nie jest to najlepszy prognostyk.

Jak skutecznie uwodzić? Nie ma oczywistej odpowiedzi na to pytanie. Z pewnością pomoże Ci poczucie własnej wartości, pewność siebie a także naturalność i spontaniczność. Do flirtu nie można podchodzić śmiertelnie poważnie. Owszem, może on się skończyć znalezieniem miłości naszego życia ale na początkowym etapie to tylko flirt czyli w pewnym sensie zabawa. Jeśli będzie sprawiał nam przyjemność – na pewno okaże się skuteczny. Jeżeli będzie dla nas wielkim stresem związanym z oczekiwaniami – nic dobrego z tego nie wyjdzie.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

poprzednie następne