Baza wiedzy
Muscle's Boss - Jak rozmawiać z kobietą?
Jak rozmawiać z kobietą?
Aby przyciągnąć uwagę i wzbudzić zainteresowanie kobiety nie wystarczy tylko pięknie wyglądać. Trzeba także odpowiednio się zachowywać. Rozmowa, gesty i szereg innych drobiazgów tworzą swego rodzaju obraz mężczyzny. Wbrew pozorom wielu Panów ma olbrzymi problem z odpowiednim zachowaniem w obecności kobiety. Ale pewne rzeczy można przecież potrenować tak, aby nawet będąc nieśmiałym robić duże wrażenie na kobietach.

Najtrudniejszy pierwszy krok
W myśl słów dobrze znanej piosenki najtrudniej jest zacząć. Ten pierwszy krok zazwyczaj wydaje nam się milowym skokiem. Zrobienie go przychodzi nam z ogromnym trudem. I tak naprawdę w dużej mierze jest to tylko kwestia naszej psychiki. Ale kiedy już powiemy A to nagle wszystko staje się łatwiejsze. Oczywiście trudność tego zadania zależy także od naszego charakteru. Osoby wygadane są z natury bardziej śmiałe i dużo łatwiej im nawiązywać relację z płcią przeciwną. Ludzie zamknięci w sobie, skryci i nieśmiali muszą pokonać trudną do sforsowania barierę. Ale z drugiej strony jeśli mężczyzna nie przejmie inicjatywy to bardzo trudno będzie mu zrobić wrażenie na kobiecie. Jeżeli naprawdę nie masz pojęcia jak zacząć to może warto zastosować pewną technikę? Trzeba po prostu wyobrazić sobie, że nasza randka to tylko ćwiczenia. Tym razem w ogóle nie zależy nam na sukcesie. Chcemy się po prostu dobrze bawić i czuć przy tym swobodnie. Ewentualna odmowa będzie tylko jedną z wielu prób jakie podejmiemy.

I wszyscy mówimy relaks...
Luz i swoboda jest najważniejsza. Jeżeli jesteśmy spięci to kobieta momentalnie to zauważy. Podstawa jest pewność siebie. Dzięki temu będzie nam łatwiej rozmawiać a i dla kobiety staniemy się bardziej atrakcyjni. Warto jednak uważać, aby nie przekroczyć pewnej granicy. Nie można na siłę udawać kogoś kim tak naprawdę się nie jest. Takim zachowaniem tylko stracimy w oczach kobiety. Boisz się odrzucenia? I słusznie! Każdy z nas się tego boi. Ale jeżeli nie spróbujesz to i tak będziesz sam! A próbując może się okazać, że masz więcej osobistego wdzięku niż mógłbyś przypuszczać.

Kontakt wzrokowy
Patrzenie w oczy to jeden z ważniejszych elementów. Każdy mężczyzna musi pokazać, że jest pewny siebie i przede wszystkim żywo zainteresowany swoją rozmówczynią. Oczywiście należy zachować pewien umiar i nie wpatrywać się w kobietę ponieważ to w pewnym momencie robi się bardzo krępujące. Wtedy zamiast pozytywnego odniesiemy raczej negatywny skutek. Róbmy to w sposób naturalny. Warto też pamiętać o wyrazie twarzy. Szczery, delikatny uśmiech z pewnością będzie dla kobiety miły a jednocześnie pozwoli rozładować atmosferę. Uśmiech pokazuje, że jesteś osobą otwartą i przyjazną a to pozwala skruszyć najtwardsze lody.

Mów i słuchaj
Kobiety lubią kiedy mężczyzna ma coś ciekawego do powiedzenia ale nie chciałyby w nieskończoność być tylko biernymi słuchaczkami. Podczas spotkania to mężczyzna powinien prowadzić rozmowę. Z drugiej jednak strony musi być na tyle rozsądnym moderatorem, aby także kobietę prowokować do dyskusji. Jakie tematy poruszać? Z pewnością na pierwszych spotkaniach warto dowiedzieć się czegoś więcej o sobie nawzajem. Unikajmy w tym czasie szalenie poważnych dyskusji. To ma być luźna, przyjazna rozmowa, która nie będzie krępowała żadnej ze stron.

Mężczyzna powinien także pamiętać o tym, aby słuchać tego co ma do powiedzenia kobieta. I nie może to być tylko przytakiwanie. Jeżeli będziecie kiwać głową i jednocześnie błądzić myślami gdzieś daleko to kobieta bardzo szybko to odkryje i stwierdzi, że tak naprawdę nie jesteście nią zainteresowani.

Warto zadawać pytania ale nie można także unikać odpowiedzi. Pamiętaj! Kobiety ponad wszystko cenią sobie szczerość. Mniejsze i większe kłamstwa wyjdą na światło dzienne szybciej niż Ci się wydaje. Lepiej zatem od początku mówić prawdę a drażliwych tematów po prostu unikać.

Poczucie humoru
Kobiety bardzo cenią sobie u mężczyzn poczucie humoru. Facet powinien być męski, odpowiedzialny i wzbudzać respekt, ale jednocześnie powinien też potrafić rozbawić swoją wybrankę do łez. Z poczuciem humoru należy jednak bardzo uważać. Każdy z nas ma dosyć specyficzne i indywidualne postrzeganie rzeczy śmiesznych jak i całego świata. Oznacza to w praktyce, że „świński” żart, który podoba się Twoim kolegom wcale nie musi zrobić wrażenia na kobiecie. W tym aspekcie, przynajmniej na początku znajomości, warto być subtelnym. Niemniej jednak należy dobitnie pokazać kobiecie, że poczucie humoru jest Twoją mocną stroną.

Savoir vivre
Na kobietach ogromne wrażenie robią szarmanccy mężczyźni. Jeżeli chcesz zdobyć sympatię a także serce kobiety, powinieneś pokazać, że traktujesz ją w sposób specjalny. I nie chodzi tutaj o obsypywanie drogimi prezentami ale raczej o zachowania z pozoru błahe jak przysunięcie krzesła, zaproszenie do tańca itp. Dla wielu mężczyzn takie gesty mają drugorzędne znaczenie natomiast kobiety przywiązują do nich ogromną wagę. Również Twój język powinien być w pewnym sensie szarmancki co oznacza rezygnację ze słownictwa jakie zwykłeś używać w trakcie oglądania meczów z kolegami...

Rozmowa z kobietą z pewnością nie należy do prostych zadań. Mężczyzna chcący zrobić wrażenie na swojej wybrance powinien zwracać uwagę na każdy detal. Z drugiej strony cały czas należy pozostawać naturalnym. Takie połączenie jest niejednokrotnie trudne do osiągnięcia, ale jednocześnie może znacznie zwiększyć nasze szanse u płci przeciwnej

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

poprzednie następne