Baza wiedzy
Muscle's Boss - Pełna determinacja kluczem do wymarzonego ciała
Pełna determinacja kluczem do wymarzonego ciała
Rozpoczynając ćwiczenia stawiamy przed sobą jakiś cel. Czasem wydaje się nam on odległy. Niekiedy staramy się cyklicznie podnosić poprzeczkę i dochodzić do celu małymi kroczkami. Ale w każdym przypadku potrzebny jest nam zapał do pracy oraz determinacja. Bez tego szansa na sukces może być więcej niż mglista.

Części składowe
Wymarzona sylwetka to nie jest coś co osiąga się w tydzień czy miesiąc. Co więcej nie ma też skutecznej recepty w jaki sposób postępować aby osiągnąć cel. Są pewne kanony i wytyczne. Cała sztuka polega na tym aby ich przestrzegać. Nie wystarczy świetnie ułożony plan treningowy i opracowana dieta. Przecież wszystkie te elementy trzeba po pierwsze wdrożyć a po drugie trwać w postanowieniach jakie poczyniliśmy. Tutaj właśnie pojawia się trzeci, obok ćwiczeń i diety, czynnik, który jest składową naszego sukcesu. Chodzi oczywiście o determinację. Nie można tego stanu mylić z początkowym zapałem do pracy. Jeśli decydujemy się na ćwiczenia to na samym początku odchodzimy do sprawy dosyć euforycznie. Wydaje nam się, że możemy przenosić góry. Jednakże mija tydzień, drugi, trzeci i nasz optymizm nagle ulatuje. Z chęcią zrobilibyśmy sobie tydzień przerwy. Tęsknimy za słodkimi przekąskami i fast-foodami. Po prostu zaczynamy czuć się źle. Nie tyle źle fizycznie co psychicznie. Nie możemy kontynuować naszych przyzwyczajeń. Nasza głowa zaczyna się buntować.

Właśnie w tych, kluczowych momentach nieoceniona staje się determinacja i nasza silna wola. Oczywiście pewne rzeczy łatwo się mówi a trudniej wykonuje. Może zatem warto zastanowić się w jaki sposób przetrwać te trudne momenty? Uratować nas może przede wszystkim jedna myśl – perspektywa osiągnięcia celu i tym samym wymarzonej sylwetki. Przecież chcemy zerwać z naszym dotychczasowym wyglądem. Chcemy się zmienić i to diametralnie. A czym spowodowany jest nasz obecny wygląd? Właśnie tymi słabościami. To one nas niszczą. Dlatego złość wywołana odmawianiem sobie niezdrowych przyjemności może zostać obrócona na naszą korzyść. Pomyślmy, że to właśnie nasz dotychczasowy tryb życia spowodował, że teraz musimy się męczyć!

Bardzo przydatna, szczególnie dla początkujących, jest metoda wspomnianych wcześniej małych kroczków. Ustalamy cel – schudnę 3 kg. I po miesiącu ważymy się! Udało się, jest sukces! Widać, że nasza praca nie idzie na marne. Wyznaczamy zatem kolejny cel – 3 kg mniej na koniec następnego miesiąca. Bardzo pomocne jest także robienie zdjęć. Wskazania wagi a także porównanie naszego wyglądu na przestrzeni czasu z pewnością dobitnie pokaże, że nasza praca, często ciężka i żmudna, nie tylko ma sens ale i przynosi efekty.

O determinacji i realizacji planów łatwo się mówi ale o wiele ciężej jest je wykonać. Każdy z nas przeżywa chwilowe załamania i zwątpienia. Nie ma osoby, która nie chciałaby w pewnym momencie zerwać kajdany i wrócić do poprzednich nawyków. Ale świadomość tego jak wyglądaliśmy przedtem i jakie postępy udało nam się poczynić powinny stać się naszą siłą. Nie będzie łatwo, nie uda nam się wyeliminować pokus z naszego życia ale z pewnością każdy z nas jest w stanie je pokonać. Tego typu zmagania nie tylko ukształtują naszą sylwetkę ale i wzmocnią charakter.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

poprzednie następne