Baza wiedzy
Muscle's Boss - Ile powinien trwać stosunek?
Ile powinien trwać stosunek?
To pytanie zadają sobie przede wszystkim mężczyźni. W głównej mierze dlatego, ponieważ to właśnie oni mają największy problem z regulowaniem długości stosunku. Powiedzmy sobie szczerze. Mężczyźni w przeważającej większości nie należą do długodystansowców. A nawet jeśli udaje im się powstrzymać przed zbyt szybkim finałem to jest to okupione wielkim cierpieniem. Może zatem warto zastanowić się ile tak naprawdę powinien trwać modelowy i satysfakcjonujący obie strony stosunek?

Średnia krajowa
Liczne badania prowadzone na przestrzeni lat pozwalają stwierdzić ile w chwili obecnej wynosi średni czas stosunku i jak to się ma do lat ubiegłych. W chwili obecnej średnia wartość dotycząca długości stosunku wynosi 13,9 minuty. Co ciekawe wartość ta jest o kilkadziesiąt sekund mniejsza niż w 2005 roku i blisko 4 minuty mniejsza niż w 2001 roku. Oczywiście 4 minuty to niewiele ale w kontekście czasu trwania stosunku nastąpił spadek o blisko 20%. A to już sporo. Czym może być spowodowana taka właśnie dynamika zmian? Aby to wyjaśnić trzeba spojrzeć nieco szerzej, na wszystkie aspekty naszego życia. Nasza codzienność mija w tej chwili o wiele szybciej niż dekadę temu. Życie w ciągłym biegu a także zmiany w naszej obyczajowości oraz kulturze odbiły się w oczywisty sposób na naszym życiu seksualnym. W te chwili naszym życiem rządzi pośpiech. Zauważamy go podczas codziennych czynności i również wkrada się on do naszej sypialni. Co ciekawe nie zawsze czas trwania stosunku odpowiada naszym potrzebom.

Różni ludzie – różne potrzeby
Panuje powszechne przekonanie, że mężczyźni wolę szybkie numerki i w zasadzie dłuższa penetracja pochwy wiąże się dla nich z pewnymi trudnościami i koniecznością powstrzymywania wytrysku. Kobiety, w naszym przekonaniu, preferują dłuższe stosunki. Jest to generalnie słuszna teoria ponieważ wiadomym jest, że czas od rozpoczęcia stosunku do szczytowania u kobiet jest dłuższy niż w przypadku mężczyzn. Nie oznacza to jednak, że kobiety nie miewają ochoty na tzw. „szybki numerek”. I odwrotnie, mężczyźni często chcieliby aby stosunek trwał dłużej. Te elementy w dużej mierze są warunkowane potrzebą chwili, nastrojem w danym momencie czy też okolicznościami. Czasem jest tak, że mężczyźni zbyt biorą sobie do serca teorię o zbyt krótkim czasie trwania stosunku i za wszelką cenę chcą go wydłużyć co spotyka się z...dezaprobatą kobiety, która akurat w danej chwili ma ochotę na mocniejsze, intensywniejsze i siłą rzeczy krótsze doznania.

Ile „to robią” na świecie?
Badania przeprowadzone w innych krajach w dużym stopniu potwierdziły wyniki uzyskane przez polskich naukowców. Z tym, ze w tym przypadku pytano o idealny czas trwania stosunku. Otrzymane wyniki zawierają się w przedziale 7-13 minut. Oczywiście zdarzały się odstępstwa od tej normy ale przeważająca większość ankietowanych wskazała taki właśnie czas.

Okazuje się zatem, że preferencje kobiet i mężczyzn nie odbiegają od siebie w tak dużym stopniu. Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę fakt, że badania dotyczyły samego momentu penetracji pochwy. A przecież nie tylko na tym seks się opiera. Jest jeszcze gra wstępna i właśnie w tym przypadku oczekiwania kobiet są zazwyczaj dalece odbiegające od standardów przyętych przez mężczyzn ...

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

poprzednie następne