Baza wiedzy
Muscle's Boss - Problemy w łóżku a odżywianie
Problemy w łóżku a odżywianie
Jesteśmy tym co jemy. Tego powiedzenia nie można odbierać zbyt dosłownie ale z drugiej strony sporo w nim racji. Rzeczywiście skład naszej diety ma ogromny wpływ na nas samych. Potrawy jakie przyrządzamy wpływają na cały nasz organizm, wszystkie organy, wygląd zewnętrzny oraz samo funkcjonowanie organizmu. A czy rodzaj menu może oddziaływać na naszą sprawność seksualną?

Popsuty mechanizm
Nasze ciało przypomina sprawnie działający mechanizm. Dostarczając mu paliwa możemy sprawić, że będzie on działał lepiej lub gorzej. Odpowiednie przygotowanie planu żywieniowego może bardzo korzystnie wpłynąć na naszą aktywność seksualną. Z drugiej strony wybór złych produktów może przynieść efekt wręcz odwrotny. Chorobą cywilizacyjną jaka nęka ludzkość jest oczywiście otyłość. Stan wynikający z połączenia małej aktywności fizycznej i złego odżywiania bardzo negatywnie wpływa na poszczególne funkcje naszego organizmu. Nadwaga, jak dobrze wiemy, może powodować obniżenie naszej kondycji a także zaburzenia krążenia oraz hormonalne. To z kolei prowadzi do rozwoju takich chorób jak cukrzyca. Zmienia się nasz wygląd zewnętrzny ale i zaczyna szwankować ten wydajny mechanizm, który mamy w środku.

Dieta a sprawność w łóżku
Pytanie tylko w jaki sposób tryb życia i złe odżywianie odbija się na sprawności łóżkowej. Wyjaśnienie jest dosyć proste. W przypadku otyłych mężczyzn znacznie spada poziom testosteronu. Jednocześnie wzrasta również stężenie żeńskich hormonów płciowych (estrogenów), które są produkowane w tkance tłuszczowej. Jak wspomnieliśmy wcześniej osoby cierpiące na nadwagę są również narażone na rozwój chorób układu sercowo-naczyniowego oraz miażdżycy. U mężczyzn zmiany naczyniowe mają bezpośredni wpływ m.in. na zaburzenia erekcji. Następuje zwężenie naczyń członka co z kolei uniemożliwia prawidłowy przepływ krwi, który jest warunkiem niezbędnym wystąpienia erekcji. Jak pokazują badania często zdarza się, że zaburzenia erekcji są pierwszym sygnałem rozwijającej się niedokrwiennej choroby serca.

Wspominaliśmy również o wpływie otyłości na rozwój cukrzycy. Choroba ta niszczy naczynia krwionośne a także włókna nerwowe. Efektem tego może być zaburzone przekazywanie bodźców seksualnych z mózgu do narządów płciowych. Jak pokazują badania około 50% osób cierpiących na cukrzycę zgłasza także problemy dotyczące ich aktywności seksualnej.

Choroby związane z otyłością wiążą się również z koniecznością stosowania różnego rodzaju leków. Warto zdać sobie sprawę, że leki na nadciśnienie, na obniżenie cholesterolu czy też przeciwdepresyjne mają bezpośredni wpływ na nasze libido. No i, niejako na koniec, warto dodać, że otyłość może w pewnym momencie utrudniać, pod względem mechanicznym, odbycie stosunku seksualnego. Może to wynikać przede wszystkim z pojawiających się dysproporcji ciała a także chorób stawów.

Pytanie tylko w jaki sposób ratować swoje zdrowie seksualne i nie tylko seksualne. Odpowiedź jest banalnie prosta. Antidotum na nasze kłopoty stanowi zmiana trybu życia. Większa aktywność fizyczna jak również zmiana nawyków żywieniowych bardzo szybko wpłynie na poprawę ogólnego stanu zdrowia. Jak pokazują badania zmniejszenie masy ciała o 10% spowoduje widoczna poprawę jeżeli chodzi o naszą sprawność. Aby udało nam się osiągnąć ten cel z pewnością będzie nam potrzebna, oprócz wymienionych wyżej diety i aktywności, także ogromna determinacja.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

poprzednie następne