Baza wiedzy
Muscle's Boss - Idealnie wyrzeźbione ciało gwarantem powodzenia u kobiet?
Idealnie wyrzeźbione ciało gwarantem powodzenia u kobiet?
Czy kobiety rzeczywiście wolą mężczyzn umięśnionych? Z pewnością uważa tak wielu Panów. To w zasadzie jest ich główna motywacja do uczęszczania na siłownię. Chęć zaprezentowania się z jak najlepszej strony kobietom oraz wzbudzenia ich zachwytu. Pytanie tylko czy żelazne muskuły będą w stanie zagwarantować powodzenie u kobiet?

Wyrzeźbione ciało czyli co?
W pierwszej kolejności warto odpowiedzieć sobie na pytanie co tak naprawdę oznacza wyrzeźbione ciało. Nie da się ukryć, że wygląda ono fantastycznie. Dużo przyjemniej patrzy się na mężczyznę, który przypomina posąg niż na pana z pokaźnym brzuszkiem. Efekt wizualny jest zatem nie do porównania. Ale to nie wszystko. Piękne ciało jest przecież także wyrazem stanu naszego zdrowia. Umięśniony mężczyzna to ktoś, kto na pewno uprawia sport. A jak dobrze wiemy sport to zdrowie. Osoby dbające o swoje ciało niejako przy okazji dbają także o swoje zdrowie. Myślicie, że dla kobiet ma to znaczenie drugorzędne? Nic z tych rzeczy. Taj jak mężczyzna chciałby mieć idealną partnerkę i żonę tak też kobieta szuka mężczyzny, który stanie się prawdziwą opoką dla niej i w przyszłości dla całej rodziny. Zdrowe, idealnie wyrzeźbione ciało jest z pewnością tego gwarantem.

To jednak w dalszym ciągu nie koniec informacji jakie może wywnioskować kobieta patrząc jedynie na wygląd zewnętrzny mężczyzny. Jak pokazują badania regularne ćwiczenia, nie tylko na siłowni, działają w bardzo pozytywny sposób na poziom testosteronu w organizmie. A co za tym idzie czynią bardziej męskim i jednocześnie w dużym stopniu wpływają na libido. Można zatem zaryzykować stwierdzenie, że mężczyźni aktywni fizycznie mają doskonałe predyspozycje do bycia idealnymi kochankami.

Czy wygląd to wszystko?
W tym miejscu warto jednak zadać sobie pytanie czy rzeczywiście idealny wygląd zewnętrzny czyni z mężczyzny doskonała partię? Czy tężyzna fizyczna przekłada się na to jakimi jesteśmy ludźmi? W pewnym sensie tak. Ktoś, kto uprawia sport musi z pewnością charakteryzować się dużą motywacją oraz regularnością. Co więcej można chyba powiedzieć, że jest także osobą świadomą tego jak pozytywny wpływ na cały organizm mają ćwiczenia. Ludzie regularnie ćwiczący są zdecydowani i kierują się w życiu pewnymi zasadami. Uparcie dążą do celu a to w dzisiejszych czasach jest umiejętność bardzo przydatna.

Niemniej jednak tężyzna fizyczna nie czyni automatycznie mężczyzny idealnym kandydatem na męża. Przecież oprócz siły liczy się również intelekt. Kobiety bardzo cenią sobie inteligentnych mężczyzn. Przecież tylko tacy będą na tyle zaradni i przedsiębiorczy, żeby zaopiekować się rodziną i zagwarantować jej godne warunki przetrwania. Kobiety postrzegają mężczyzn zupełnie inaczej niż mężczyźni kobiety. Rzeczywiście kobietom bardzo imponuje idealna sylwetka ale biorą one pod uwagę dużo szerszy wachlarz cech mężczyzny. Oceniają nie tylko wygląd zewnętrzny ale także osobowość. Drobne gesty, na które często nie zwraca się uwagi, dla kobiet są bardzo cenną wskazówką.

Oczywiście należy także pamiętać, że każda kobieta jest inna. Na każdej wrażenie robią inne cechy mężczyzny. Może się okazać, że dla części kobiet nieco ważniejszy od intelektu będzie wygląd wybranka. Z drugiej strony możemy także spotkać się z sytuacją zgoła odwrotną. Część kobiet może zatem patrzeć przez palce na wygląd, ale za to zwracać szczególną uwagę na inteligencję, wychowanie i postrzeganie świata przez mężczyznę.

Niestety Panowie, którym wydaje się, że mogą zdobyć serce kobiety wyłącznie umięśnioną sylwetką są w wielkim błędzie. Nie zmienia to rzecz jasna faktu, że warto pracować nad sobą i dbać o doskonały wygląd ciała. Z drugiej strony należy pamiętać, że po krótkim zauroczeniu przychodzi czas na refleksję i bardziej kompleksową ocenę tej drugiej osoby. I w takiej sytuacji nawet sylwetka Apolla może nie wystarczyć do zdobycia dozgonnej miłości kobiety.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

poprzednie następne