Baza wiedzy
Muscle's Boss - Ćwiczysz regularnie? Efekty treningu zauważysz także w sypialni
Ćwiczysz regularnie? Efekty treningu zauważysz także w sypialni
Regularnie chodzisz na siłownię oraz zajęcia fitness. A czy zastanawiałeś się kiedyś jakie korzyści przynoszą Ci te zajęcia? Odpowiedź na to pytanie wydaje się banalnie prosta. W większości przypadków ćwiczymy po to aby dobrze wyglądać. Chcemy zbudować idealną sylwetkę a do tego zadbać o zdrowie. Z ćwiczeniami wiążą się także inne korzyści. Czy wiesz, że mają one ogromny wpływ na Twoje życie intymne? Efekty pracy podczas treningu przynoszą pewne korzyści również w sypialni. Jak to możliwe?

Seks z modelem
To na co zwracamy największa uwagę to oczywiście wygląd zewnętrzny drugiej osoby. Przecież często podkreślamy jak istotne jest pierwsze wrażenie. Oczywiście aby zbudować dobrze rozumiejący się związek nie wystarczy tylko był ładnym. Obie osoby muszą pasować do siebie także pod względem intelektualnym i charakterologicznym. Niemniej jednak, przynajmniej w sypialni, zawsze zwracamy uwagę na wygląd drugiej osoby. Chyba oczywisty jest zatem pozytywny wpływ ćwiczeń na naszą atrakcyjność fizyczną. Ćwiczenia fitness czy też treningi na siłowni pozwalają nam pozbyć się zbędnego tłuszczu a na dodatek umożliwiają rozwój mięśni. Dzięki regularnym treningom będziemy mogli osiągnąć sylwetkę jaka jeszcze niedawno była dla nas tylko marzeniem. To sprawi, że nasze życie seksualne nabierze wyjątkowych rumieńców. Każda kobieta podkreśli, że zadbane i wysportowane ciało partnera zawsze wzbudza dodatkowe emocje i zwiększa pożądanie. Co ciekawe to tylko jedna z kilku korzyści dotyczących życia intymnego, jakie mogą nam przynieść regularne treningi.

Ach te hormony!
Pożądanie i seks to przede wszystkim hormony. To one decydują o naszym temperamencie i one wpływają na naszą ochotę na łóżkowe igraszki. Wysoki poziom testosteronu czyni faceta bardziej męskim a na dodatek znacznie zwiększa jego aktywność seksualną. No dobrze, ale co mają z tym wspólnego ćwiczenia? Otóż regularny trening powoduje nie tylko wzrost mięśni ale przede wszystkim zwiększa poziom testosteronu w organizmie. A to z kolei wyostrza nasz temperament. Oznacza to, że nie tylko mamy częściej ochotę na seks ale samo zbliżenie jest bardziej intensywne i pełne pasji. Wasza kobieta z pewnością bardzo szybko doceni wysiłek jaki włożyliście w trening. Nie tylko ze względu na idealną sylwetkę ale także na znaczny wzrost Waszej aktywności w łóżku. Zresztą wszystkie te elementy łączą się ze sobą. Kształtując ładną sylwetkę automatycznie zwiększamy swoją samoocenę i nabieramy pewności siebie. W połączeniu z buzującymi hormonami daje to mieszankę wybuchową. Ale wybuchową w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Zdrowie a seksualna
Wzrost poziomu hormonów, doskonała sylwetka – to wszystko osiągniemy dzięki ćwiczeniom. Faktem jest jednak, że ćwiczenia przyniosą nam więcej korzyści, które przełożą się na jakość naszego życia, również seksualnego. Chodzi przede wszystkim o fakt, że aktywność fizyczna bardzo korzystnie wpływa także na cały nasz organizm. Nie mówimy tu o rozwoju mięśni ale przede wszystkim o pozytywnym wpływie na układ krążenia a tym samym zapobieganiu chorobom serca. Aktywność fizyczna, połączona z odpowiednim planem żywieniowym, uchroni nas przed cukrzycą, miażdżycę i nadciśnieniem. Wszystkie te choroby mogą zagrażać naszemu życiu a już na pewno w negatywny sposób wpłyną na naszą aktywność seksualną. Choćby przez to, że choroby układu krążenia mogą powodować zaburzenia erekcji i w rezultacie prowadzić do impotencji. Bardzo często pierwszym objawem choroby niedokrwiennej serca są właśnie tego typu zaburzenia.

Seks ma ogromne znaczenie w życiu każdego człowieka. Bez niego nasze życie z pewnością byłoby uboższe. Warto jednak dbać i rozwijać naszą sprawność seksualną a najbardziej skuteczną drogą do osiągnięcia tego celu jest rzecz jasna aktywność fizyczna. Regularne ćwiczenia pozytywnie wpłyną na stan zdrowia całego naszego organizmu a tym samym będą bezpośrednio oddziaływać na naszą aktywność seksualną. Ćwicząc regularnie możemy stać się jeszcze lepszymi kochankami dla naszej partnerki. Już choćby tylko z tego powodu warto trenować. Inne korzyści pojawią się same, niejako przy okazji.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

poprzednie następne