Baza wiedzy
Muscle's Boss - Zalety treningu na świeżym powietrzu
Zalety treningu na świeżym powietrzu
Bardzo często trening kojarzy nam się z siłownią, salą gimnastyczną lub klubem fitness. A przecież na zewnątrz mamy tyle miejsca i tak wiele możliwości do ćwiczeń. Oczywiście wiele osób zareaguje, że przecież na wolnym powietrzu nie ma odpowiedniego sprzętu np. do budowania masy mięśniowej. Niemniej jednak trening na świeżym powietrzu ma wiele innych zalet.


Jak, gdzie, kiedy?
Treningowi na świeżym powietrzu sprzyjają ciepłe i słoneczne miesiące. Piękna pogoda, korzystny biomet i mnóstwo pozytywnej energii sprawi, że ćwiczenia na dworze mogą nam sprawiać wielką przyjemność. Oprócz przyjemności i rozkoszowania się piękną pogodą możemy wymienić także wiele innych zalet.

Przede wszystkim trening na świeżym powietrzu powoduje zwiększenie odporności naszego organizmu. Mamy tu do czynienia ze zjawiskiem hartowania organizmu. Biegając lub jeżdżąc na rowerze nasz organizm powoli przystosowuje się do warunków atmosferycznych. Dzięki temu nawet w okresie jesienno-zimowym możemy ćwiczyć na dworze bez ryzyka kataru, bólu gardła i innych dolegliwości. Tym samym stajemy się bardziej odporni na wirusy i bakterie atakujące innych ludzi.

Warto także zwrócić uwagę na lepsze dotlenienie organizmu dzięki treningowi na świeżym powietrzu. Według badań naukowców zamknięte pomieszczenie jest o 60% bardziej zanieczyszczone niż otwarta przestrzeń. Powietrze na salach treningowych jest najczęściej bardzo suche i bogate w...dwutlenek węgla. A to znacznie osłabia nasz organizm i pogarsza nasze samopoczucie. Pewnym rozwiązaniem jest częste wietrzenie pomieszczenia, w którym ćwiczymy. Nie da się jednak ukryć, że największą dawkę świeżego, czystego powietrza możemy otrzymać trenując na dworze.

Obcowanie z naturą
Nie da się ukryć, że trening na świeżym powietrzu to także możliwość bezpośredniego obcowania z naturą. A to także wielka zaleta i korzyść dla każdego z nas. Biegając lub jeżdżąc na rowerze poznajemy topografię okolicy. Odkrywamy zupełnie nowe zakątki i możemy zachwycać się pięknem przyrody. Przebywanie blisko natury bardzo uspokaja. Szum liści, śpiew ptaków i oddalenie od miejskiego zgiełku łagodzi stresy, uspokaja i relaksuje. A to także ma duży wpływ na nasze samopoczucie, zadowolenie i tym samym efektywność treningu. Zwiedzając nieznane dotąd zakątki miasta lub okolic podmiejskich możemy odkryć wiele miejsc, o których istnieniu nie mieliśmy pojęcia. Nie można nie docenić także opalenizny jaką da nam trening w piękne słoneczne dni. To z pewnością poprawi nasze samopoczucie i sprawi, że będziemy czuć się jeszcze bardziej atrakcyjnie.

Różnorodność
Trening na świeżym powietrzu jest monotonny? Nic z tych rzeczy! Przecież jest tak wiele form aktywności na świeżym powietrzu! Jazda na rowerze, bieganie, aerobik, gra w piłkę, jazda na wrotkach – to tylko kilka dyscyplin jakie możemy uprawiać na świeżym powietrzu. Bardzo ważny jest fakt, że te formy aktywności wpływają korzystnie na cały nasz organizm.

Wiele osób zamyka się w domach i salach treningowych licząc na osiągnięcie imponujących wyników. A przecież wystarczy, bez użycia specjalistycznego sprzętu, poćwiczyć na dworze, aby wykształcić idealną sylwetkę i żelazną kondycję!

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

poprzednie następne