Baza wiedzy
Muscle's Boss - Równowaga w udoskonalaniu ciała i umysłu
Równowaga w udoskonalaniu ciała i umysłu
Trening może być stylem życia, może być także pasją. Bardzo często zdarza się nawet, że przeradza się w swego rodzaju nałóg. Ważne jest jednak, aby nie przesłaniał nam innych aspektów życia. Idealna sylwetka jest ważna, ale równie ważny jest rozwój umysłowy. Jak pogodzić te dwie rzeczy, które w tak dużym stopniu nas absorbują?

Piękne ciało
Idealne ciało to zapewne marzenie każdego z nas. Dla wielu osób walka o doskonałą sylwetkę wiąże się z ogromnym poświęceniem. Faktem jest przecież, że nie każdemu ćwiczenia przychodzą z łatwością. Szczególnie kiedy wracamy do domu po całym dniu wyczerpującej pracy. Jesteśmy zestresowani, zmęczeni i chcielibyśmy tylko w spokoju posiedzieć przed telewizorem, zjeść kolację i iść spać. A jednak mobilizujemy się i zaczynamy trenować. I trening ten bardzo szybko zaczyna przynosić efekty nie tylko w postaci pięknej sylwetki. Warto pamiętać, że każda aktywność fizyczna w ogromnym stopniu odbija się także na funkcjonowaniu naszego organizmu. Trening to nie tylko rosnące mięśnie, ale także lepsze funkcjonowanie układu krwionośnego, zdrowsze serce i płuca oraz układ nerwowy. Ćwiczenia to wreszcie zabójca tak znienawidzonej tkanki tłuszczowej. Trening w połączeniu z właściwym odżywianiem naprawdę potrafi zdziałać cuda. Organizm, który wcześniej można było porównać do wraku w ciągu sukcesywnego treningu zmienia się nie do poznania. Po trudnym początku zaczynamy sobie szybko i sprawnie organizować plan dnia tak, aby nie zabrakło w nim miejsca na ćwiczenia. Trening staje się dla nas nieodzownym elementem dnia. Staramy się wypełniać każdą wolną chwilę aktywnością fizyczną. Nie można jednak w tej kwestii zapominać o innych aspektach naszego życia... Trzeba przecież zadbać także o rozwój umysłowy...

Piękny umysł
Piękne ciało wzbudza podziw i pożądanie. Ale która kobieta zdecyduje się na trwały związek z facetem, który będzie miał do zaoferowania tylko swoje muskuły i ogromną pasję do treningu? Zdrowy tryb życia jest nam potrzebny jak powietrze, ale z drugiej strony musimy pamiętać także o rozwoju osobistym. Powinniśmy także rozwijać inne nasze pasje. Jeśli takowych nie mamy powinniśmy próbować nowych rzeczy, znajdować się w nowych miejscach i sytuacjach... Po prostu poznawać otaczający nas świat. To, że w danej chwili mamy akurat wolne nie oznacza, że musimy od razu chwytać za sztangę. Doskonałą formą relaksu może być przecież wypad do kina czy też lektura interesującej książki. Współczesna cywilizacja zapewnia nam bardzo duże możliwości rozwoju umysłowego, których wyrazem są np. kino, teatr, studia podyplomowe, kursy i wiele innych.

Warto także wspomnieć, że rozwój fizyczny i umysłowy mogę się świetnie uzupełniać. Spędzanie wolnego czas na świeżym powietrzu jest okazją do poznania wielu ciekawych ludzi i odwiedzenia mnóstwa interesujących miejsc. Odwiedzanie wyjątkowych miejsc o charakterze historycznym lub przyrodniczym rozwija nie tylko nasze ciało, ale i umysł.

W trakcie całego życia powinniśmy znaleźć czas zarówno na aktywność fizyczną, na rozwój umysłowy jak i na słodkie lenistwo. Na wszystko to jest czas i miejsce, niemniej jednak warto pamiętać o tym żeby nie skupiać się tylko na jednym nurcie. Przez to stajemy się ubożsi i zapewne gorzej postrzegani przez innych. Zadbajmy zatem o piękne ciało i piękny umysł nawet nie dla innych, ale przede wszystkim dla siebie.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

poprzednie następne